Historia PPH "Cymes"

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe powstało w Suwałkach i zostało zarejestrowane dnia 4 maja 1991 r. Przedmiotem działalności firmy od stycznia 1993r jest produkcja i sprzedaż pieczywa, wyrobów cukierniczych i ciastkarskich. Rozpoczynaliśmy produkcję dysponując powierzchnią 250 m2, jednym używanym piecem marki Winkler sprowadzonym z Niemiec i zatrudniając dziesięciu pracowników.

W roku 1997 po rozbudowie zakładu do powierzchni 2000 m2 rozszerzono produkcję o wyroby cukiernicze. Obserwując duże zainteresowanie wyrobami naszej firmy i chcąc sprostać oczekiwaniom klientów w roku 2000 podjęliśmy decyzje o otwarciu zakładu w Kętrzynie, który to w styczniu 2009 r. został przeniesiony do nowego budynku w Olsztynie o powierzchni 1500 m2 oraz w listopadzie 2008 r. uruchomiliśmy oddział piekarni w Białymstoku.

Obecnie w firmie pracuje ponad 250 osób. Baza techniczna to 23 piece piekarnicze, z których wypieki są rozwożone 40 samochodami. Asortyment, który produkujemy to około 30 rodzajów pieczywa i 150 pozycji wyrobów cukierniczych i ciastkarskich. Nasi bezpośredni odbiorcy to około 1000 podmiotów gospodarczych w województwie podlaskim i Warmińsko-mazurskim.

Nasza firma sukces na lokalnym rynku osiągnęła dzięki:

  • Jakości wyrobów
  • Rzetelności i wywiązywaniu się ze wszelkich zobowiązań - tak wobec odbiorców i dostawców

Z poważaniem

Adam Ołów - Właściciel